Silajlık Mısır

Paketli Mısır Silajı

Paketlenmiş silajlık mısır ve fiyatları hakkında detaylı bilgiyi buradan edinebilirsiniz.
3.6 (23 oy)
Paketli Mısır Silajı

Mısır silajını sizlere preslenmiş ve suyu çekilmiş bir şekilde sunuyoruz. Ambalajlı bir yapıya sahip olan paketli silajlık mısır ürünlerimiz herhangi bir şekilde kar, yağmur, rüzgar ve güneş gibi çevresel faktörlerden olumsuz etkilenmemektedir. Böylelikle tazeliğini ilk günkü gibi koruyarak depolama konusundaki sıkıntılarınıza pratik bir çözüm yaratılmış olur.
Tüm mevsimler boyunca taze mısır silajının teminini paketli silajlık mısırlar ile sağlayabileceğiniz için besicilikte et ve süt verimliliği konusunda büyük bir artış yakalayabilirsiniz. Silaj açılmadığı sürece 2 yıl boyunca bozulmadan depolanabilir bir yapıya sahiptir.

Silaj Nedir?
Silaj, yeşil su bitkilerinin havasız ortam şartlarında fermantasyonu ile üretilmekte olan yemlere verilen addır. Çiftçiler sirajı yem turşusu, ot turşusu ve hayvan turşusu olarak da isimlendirmektedir.
Araştırmalara ve maliyet hesaplamalarına bakıldığı zaman hayvanlara silaj yedirerek elde edilen protein, fabrikasyon yemlerden elde edilen protein oranlarına göre daha yüksek ve maliyeti daha ucuzdur.

Paketli Silaj Ne Zaman Açılmalıdır?
Paketli silajlık mısırın açılması için olgunlaşma sürecinin sona ermesi beklenmelidir. Olgunlaşabilmesi için ise 45 gün ile 60 gün arasında bir süre geçmesi gereklidir. Süre tamamlandıktan sonra kenar kısımdan açılarak yedirilebilir.
Olgunlaşmış olan silaj, yeşil ve sarı arası bir renkten koyu yeşile kadar değişmekte olan bir renge bürünür. Ekşi ve kendisine özel bir kokusu da vardır. Günlük olarak hayvanlara yetecek kadar aldığınız sirajın üzerini plastik bir örtü ile tekrar örterek silaj bitene kadar sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.